Masāža – viens no senākajiem atveseļošanās veidiem. Tā ir efektīva ārstēšanas metode un iespēja iepriekš nodrošināties pret traumām un saslimšanām. Masāža var tikt izmantota kā atsevišķa metode, kā arī var tikt piemērota kopā ar citām ārstēšanās metodēm.

          Masāža palīdzēs tikt galā ar muguras sāpēm, plecu un kakla saspringumu un galvassāpēm, kas saistīti ar paaugstinātu slodzi, kā arī noņems nogurumu un palīdzēs sagatavoties lielām fiziskām slodzēm. Tādēļ masāža ir ārkārtīgi vērtīga sportistiem un to profesiju pārstāvjiem, kuriem raksturīgas liela fiziska, garīga un emocionāla slodze. Ļoti plaši masāža tiek izmantota higiēnas un kosmētiskās procedūrās.

          Ar masāžas palīdzību iespējams gan paaugstināt, gan samazināt pacienta nervu spriedzi. Masāža palīdzēs nostiprināt muskuļu refleksu saites, iekšējos orgānus ar smadzeņu garozu. Tā ir spēj atvieglot vai pārtraukt sāpēs, uzlabot nerva vadīšanas spējas. Masāža veicina ādas attīrīšanos no atmirušajām ādas šūnām, normalizē sāls un sviedru darbību. Masāža paaugstina ādas, muskuļu tonusu, kā rezultātā āda kļūst elastīga un gluda. Masāža ietekmē kapilāru darbību un uzlabo organisma asinsriti. Rezultātā uzlabojas asins piegāde tām ķermeņa daļām, kur tiek veikta masāža, kā arī ar tām saistītās daļās. Uzlabojas arī asins aprite pa artērijām un vēnām. Masāža paaugstina muskuļu šķiedru elastību, kā arī palielina skābekļa piekļuvi tām. Līdz ar to palielinās muskuļu darba spējas.